Vyjma demokratů a prezidenta Donalda Trumpa pobouřil Cohen i Kazašskou komunitu v USA, která je toho názoru, že snímek rasisticky vykresluje Kazachy a občany kazašského původu. Komunita dále nařkla Amazon Prime z toho, že zaštítila film, který podle nich může podněcovat násilí proti velmi zranitelné a nedostatečně zastoupené menšinové etnické skupině ve Spojených státech. Představitelé kazašské komunity jsou toho názoru, že kdyby si stejným způsobem Cohen rasisticky utahoval z Asiatů nebo Afroameričanů, tak by to bylo zcela politicky nekorektní a nikdo by takový film nezveřejnil.
Petici pro stáhnutí filmu ze streamovací služby zatím podepsalo přes 110 tisíc lidí. Stotisíc podpisů bylo nasbíráno těsně před samotnou premiérou snímku. Proti filmu se uskutečnily i drobné protesty. Malé skupiny protestujících se sešly před americkou ambasádou ve městě Almaty, které je největším městem v Kazachstánu. Kazašská americká asociace si je vědoma, že stažení filmu je velmi nepravděpodobné, a tak usiluje alespoň o omluvu Sachy Barona Cohena, což by brala jako přiznání, že film je nevhodný a rasistický. Je zajímavé, že vláda v Kazachstánu nereagovala na pokračování Borata tak silně a negativně jako v případě prvního filmu, který byl v zemi zakázán. Tentokrát kazašská vláda využila popularity Borata a jeho hlášku „Very Nice!“ použila v nové kampani pro podporu turismu, jenž nese slogan: Kazakhstan. Very Nice!
Samotnému Cohenovi přijde nový slogan na podporu turismu v Kazachstánu absurdní. Deníku New York Times poslal Cohen písemné vyjádření k inkriminovanému sloganu: „Tohle je komedie, Kazachstán ve filmu nemá nic společného se skutečnou zemí. Vybral jsem si Kazachstán, protože to bylo místo, o kterém téměř nikdo v USA nic nevěděl, což nám umožnilo vytvořit zdivočelý, komediální a falešný svět. Skutečný Kazachstán je krásná země s moderní a hrdou společností, což je pravý opak Boratovy verze.“