Viděl jsem hrubý sestřih...a byl opravdu hrubý. Byl dlouhý. Pak se hodně změnil. Já, [producent] David Ellison a Tim jsme společně pracovali na tom, aby z toho vzešel co nejlepší film. Napoprvé to hned nebylo terno. Bylo tam spousta zbytečných odboček. Sám jsem střihač, takže jsem dával poznámky – obecné, i velice konkrétní. A v tom procesu jsme pokračovali ještě asi před dvěma a půl měsíci, kdy jsme se dobrali definitivního sestřihu. Řekl bych že…nikdy jsem nebyl na place a pořád jsem se ještě s herci nesetkal. Ale podílel jsem se přímo na psaní scénáře a podílel jsem se přímo na stříhání. A střih je pro mne další formou psaní scénáře“.
S krví na stěnách to samozřejmě Cameron schválně přehání, aby jeho vyjádření mělo šťávu, jinak je nicméně zajímavé slyšet, že měl poslední Terminátor u kormidla dvě takhle silné osobnosti. Můžeme se přitom pouze dohadovat o tom, zda Miller zkrátka a dobře jenom chtěl zpracovat film po svém a Cameron zase po svém, anebo jestli Miller vyloženě má ve svém řemesle nedostatky, které se zkušenější kolega pokoušel zahladit.
- Čtěte také: Terminátor: Temný osud - První dojmy
Pro tuhle chvíli to nevíme, nicméně pozitivní je, že výsledná podoba filmu, která se dostala do kin, nepůsobí nijak roztříštěně. Proti Terminátorovi: Temnému osudu lze mít výtky a řada z nich bude pro některé diváky zásadní, ale jinak se nedá říct, že by ze snímku čišel dojem, že by tvůrci nevěděli, kudy kam, anebo se přetahovalo o kormidlo několik protichůdných sil.
V galerii na vás čeká sada výtvarně zajímavě zpracovaných plakátů k Terminátorovi: Temnému osudu. Na další stránce najdete několik medailonků jednotlivých postav a klipy