Proč je málo zákulisních spoilerů?
Jistě si říkáte, určitě musí existovat spousta neoficiálních spoilerů, které se u podobně velkých a očekávaných filmů objevují poměrně běžně. A vlastně byste měli pravdu. Nějaké spoilery se objevily. Jenže se objevily v obrovské záplavě keců. Část z neplatných informací mohla vycházet ze starších verzí scénáře, o kterých víme, že existovaly. Stejně tak existovaly starší verze výtvarných návrhů, které zdánlivě mohly odkazovat ke konkrétním skutečnostem, ale nakonec nebyly ve filmu vůbec využity nebo byly přetvořeny v něco úplně jiného.
Část klamavých informací mohlo zveřejnit samo studio, aby záměrně šířilo dezinformace a roztrubování spoilerů tak pořádně zkomplikovalo. Na jedné z fotek z natáčení se kupříkladu objevil někdo, kdo se nápadně podobá Adamu Driverovi v oblečení pilota X-Wingu. Driver přitom hraje zakukleného Kylo Rena. A samozřejmě se nepochybně objevila i obrovská spousta kachen, které si nečestní publicisté jednoduše vycucali z prstu, aby přitáhli pozornost informací chtivých fanoušků.
Samozřejmě, části některých spoilerů byly později potvrzené oficiálními materiály (trailery, rozhovory) a souvislosti bylo možné doplnit alespoň hypoteticky. Pokud byste tedy opravdu chtěli, můžete se vypravit na Google a o pravděpodobném vývoji děje si toho přečíst docela dost. I ti největší spekulanti nicméně připouštějí, že v řadě případů opravdu jen střílejí do tmy a obzvlášť o druhé polovině filmu se toho ví opravdu hodně málo. My, kteří spoilery nečteme, o závěru víme jen to, že se Rebelové (good guys) střetnou s Prvním řádem (záporáci) v letecké bitvě nad zasněženou planetou a že se někde v lesích na povrchu té sněžné planety utká Finn (John Boyega) s Kylem Renem.