Na opačném konci spektra je potom psaní scénáře. Tady je známým příkladem zase Captain America: Občanská válka. Do poslední chvilky nebylo zřejmé, zda se podaří do filmu získat Spider-Mana, a tak vznikaly scénářové alternativy pro případ, že by to neklaplo. Postava Black Panthera byla prapůvodně do scénáře zapojená právě proto, že studio chtělo mít jistotu, že součástí filmu bude nějaký nový hráč, který nebude stát apriori ani na jedné ze dvou znesvářených stran. Nakonec se podařilo domluvit se Sony na zapůjčení Spider-Mana, a tak ve filmu vystoupili oba. A stejně tak zpočátku vůbec nebylo jisté, že se podaří domluvit s Robertem Downeym Jr., a tak snímek mohl pojednávat o něčem úplně jiném než o konfliktu hrdinů.
Vždycky je nicméně důležité mít nějaký základ, několik scén, se kterými jste spokojení, kvůli kterým podle vás stojí za to film natočit. U Endgame jednou takovou byla scéna, ve které Starý Captain America předává svůj štít, po tom, co prožil plnohodnotný život a dočkal se svého šťastného konce. Na téhle scéně se spolu s režiséry a scenáristy domluvili ještě dlouho před natáčením a během následujících příprav zůstala pevně na svém místě.
PS: Který hrdina je podle Feigeho nejsilnější? Wanda Maximoff, alias Scarlett Witch. Kdyby Thanos v závěrečné bitvě Endgame neobětoval k jejímu odražení značný kus svojí armády, byla by ho vlastnoručně porazila. V seriálu WandaVision bychom její moc měli zažít v plném rozsahu.
V galerii si můžete prohlédnout věci, které mohly být ve světě Marvelu původně jinak a tady je k přehrání celá Feigeho prezentace: