Ve filmu X-Men: Apokalypsa se poprvé představila herečka Olivia Munn jako mutantka známá pod přezdívkou Psylocke. A herečka se netají tím, že je velkou fanynkou komiksů. Proto ji jistě zaskočilo, že režisér Bryan Singer zakázal, aby členové obsazení i štábu četli na natáčení komiksy.
A ještě víc herečku překvapila skutečnost, že Singer a producent/scenárista Apokalypsy Simon Kinberg neměli zrovna velký přehled o komiksové předloze. Olivia přiznala, že ji to dost zarazilo:
"Když jsem natáčela X-Meny, byla jsem popravdě překvapená tím, že režisér [Bryan Singer] a scenárista [Simon Kinberg] nevěděli ani to, že má Psylocky bratra dvojče. A musela jsem s nimi mluvit o spoustě různých věcí, které se Psylocke týkaly a o určitých aspektech tohoto světa, které neznali a to pro mě, jako fanynku, bylo velmi frustrující."
Samozřejmě není nutností, aby filmy dokonale respektovaly předlohu, mohou být skvělé i bez toho, nicméně v případě komiksových filmů rozhodně není od věci, když tvůrci znají komiksy. Pokud ne, pak se nemohou divit tomu, že diváci často nejsou s výsledným dílem spokojeni.
A pravdou je, že X-Men: Apokalypsa nedopadli podle představ a jednou z častých výtek byl právě scénář a práce s některými postavami.
Šokem pak asi ani není to, že z následujícího filmu X-Men: Dark Phoenix se vyklubal úplný propadák, který byl nejen špatně hodnocen, ale na rozdíl od Apokalypsy nebyl ani finačně úspěšný (rozpočet 200 milionů dolarů, tržby něco málo přes 252 milionů). Dark Phoenix režíroval i napsal Simon Kinberg a jestli opět během příprav pořádně nenastudoval předlohu (která mimochodem patří k nejoblíbenějším komiksovým zápletkám od Marvelu), tak kdo ví, třeba to nešťastnému osudu snímku příliš neprospělo.
Zdroj: GQ