Režiséři Avengers: Endgame, Anthony a Joe Russoovi, už před Vánoci hovořili o tom, že aktuální sestřih filmu má zhruba tři hodiny. Jenže to je během produkce naprosto běžná záležitost. Tvůrci udělají hrubý sestřih, do kterého dají „všechno“ a následně kousíček po kousku ubírají, aby byl snímek co nejsvižnější, nebyly v něm žádné zdlouhavé odbočky a na diváky v kinech čekala ideální délka (to je u akčních velkofilmů zhruba 110-150 minut, včetně závěrečných titulků).
Jenže uplynulo několik měsíců a režiséři říkají, že jim film ve tříhodinové podobě pořád perfektně sedí. Marvel prý na ně neklade žádné nároky (občas některá studia požadují specifickou maximální délku, aby se film stihl za den protočit v jednom sále vícekrát) a dává tvůrcům prostor, aby Avengers: Endgame připravili tak dlouhé, jak to je bude potřeba. Postprodukce samozřejmě pořád ještě není hotová a do sestřihu se nadále bude šťourat, na druhou stranu tvůrci připouštějí, že jde o vyvrcholení 22dílné série. Do filmu je tedy potřeba zasadit velké množství příběhových linek, velké množství postav a dát velký prostor emocím. A to si prostě žádá čas. V tomhle případě zhruba tři hodiny času. Film už má navíc za sebou několik testovacích projekcí a diváci při nich prý ani nedutají, dokonce ani čurat nechodí, jen jsou přikovaní k plátnu. Takže vše nasvědčuje tomu, že ať už bude definitivní délka filmu jakákoliv, můžeme se těšit na opravdu dlouhý zážitek.
- Přehrajte si: 4 videa ukazují, jak by vypadaly trikové scény bez triků
Rozhovor s režiséry se primárně točil kolem vizuálních efektů, a to je dobrý oslí můstek k další novince. Avengers: Infinity War výrazně bodovali na VES Awards, což jsou ceny, které rozdává odborová organizace, jež zastupuje hollywoodské digitální trikaře. Avengers: Infinity War vyhráli celkovou cenu za nejlepší vizuální efekty v hraném („fotorealistickém“) filmu, dále zpracování planety Titan získalo cenu za nejlepší simulaci efektů, Thanos byl oceněný cenou pro nejlepší animovanou postavu a scény z planety Titan byly oceněny také cenou pro nejlepší skládání různých (trikových i skutečných) elementů do komplexní scény. Všechna ocenění jsou další předzvěstí toho, že by Avengers: Infinity War měli vyhrát také samotného Oscara pro nejlepší vizuální efekty.
Pokud se nebojíte, můžete pokračovat na další stránku, kde potenciální spoilery odhalují, jakých všech postav se můžeme ve filmu dočkat a další podrobnosti.