Mission: Impossible – Fallout (2018)
Úkol mise: Zajistit tři plutoniová jádra, které se Ethanu Huntovi nepodařilo napoprvé získat. Mise selhala a teď musí Hunt čelit následkům, které přicházejí i z minulosti.
Oproti zvyklostem série poprvé nevyměnila režiséra a Mission: Impossible – Fallout znovu natočil Christopher McQuarrie. A nebyl to špatný krok. Série je díl od dílu lepší a lepší a Fallout to potvrdil. Poprvé vidíme vážné následky Huntova počínání, když zvolí život přítele před misí a je čím dál víc tlačen do krizových situací, kde je potřeba rychle improvizovat. Pro mě osobně šlo o akční film roku 2018. Znovu všechna čest Cruisovi, který si při přeskakování z jedné střechy na druhou určitě uvědomil, že oddřít všechnu kaskadéřinu na vlastní triko, není žádná sranda. I když to odnesl jenom poraněný kotník, hrdinsky scénu dokončil.
Seskok z letadla nebo finální honička vrtulníků v údolí bere dech, přesto za nejoblíbenější scénu považuji rvačku na pánských záchodcích, v níž exceluje Henry Cavill coby August Walker. Ten svým vzezřením opravdu dokazuje, že je opravdu kladivo, zatímco Hunt je skalpel. Sluší se zmínit i soundtrack, který složil Lorne Balfe. Ne, že by ty předchozí byly špatné, ale zde mi přišel dosud nejvýraznější. Pravděpodobně za to můžou skladby The Last Resort a Exchange, které ve spojení s děním ve filmu brilantně šponují napětí na maxim. McQuarrie dokázal, že má akční žánr v paži, proto jsme hodně zvědaví, s čím nás uhrane v Mission: Impossible 6 a 7.
● Čtěte také: Mission: Impossible 6 je z celé série nejdražší. Víme proč.
Jaký díl máte nejraději vy? Popřípadě se pochlubte v komentářích celým žebříčkem. Zamíchalo jeho pořadím právě poslední pokračování?
Příspěvek poprvé vyšel v roce 2018. Znovu jej v upravené podobě připomínáme v rámci rubriky "staré ale dobré". V ní novějším čtenářům připomínáme starší tematické příspěvky, které jsou dodnes aktuální a zpestří vám dobu, v níž se velká většina filmových novinek točí primárně kolem koronaviru a jeho dopadů.