V současnosti se hodně řeší otázka Justice League a jejího problematického vzniku. Studio do snímku nechalo udělat dokonce tak zásadní zásahy, že teď může vzniknout režisérská verze filmu, která má být zhruba dvakrát delší a výrazně pozměněná. Justice League však není jediný snímek od DC Films, na kterém se podepsal vliv studia. Své o tom může vyprávět i snímek Suicide Squad (Sebevražedný oddíl). Historie jeho příprav je taktéž silně pohnutá:
Kritika Suicide Squad nešetřila. Podle naší recenze je film velice zábavný, dokonce tak moc zábavný, že je snadné nedostatky ve scénáři ignorovat. Ale naše pozitivnější recenze je jen jednou z mála a ty nedostatky ve scénáři jednoznačně jsou. Jak k nim došlo? Podle hollywoodských insiderů už zase do tvůrčího procesu výrazně zasahovala všemocná ruka studia a uspěchaný proces natáčení.
Prvotní problém nastal už ve chvíli, kdy studio pevně stanovilo datum premiéry, aniž by mělo v ruce scénář nebo podepsaného režiséra. Může se zdát, že by pro studio bylo výhodnější problematickou produkci pozdržet a do kin dorazit až s perfektně doladěným filmem. Bohužel to tak není. Dlouho dopředu se souběžně s premiérou uzavírají smlouvy na nejrůznější partnerské akce a produkty a zastavit celý kolos je pak takřka nemožné nebo přinejmenším velice obtížné.
Už od začátku tak museli filmaři neskutečně chvátat. Režisér David Ayer údajně napsal scénář za pouhých šest týdnů a rovnou se z něj začalo točit. A to současné zprávy nepřipomínají, že se scénář zpočátku různě upravoval, než se produkce usnesla na definitivním složení postav a obsazení. David Ayer navíc nikdy předtím takhle velký film netočil. Proč studio nenajalo někoho zkušenějšího? Zkušení režiséři velkofilmů často mají svoje projekty, nemají zájem o zběsilou pásovou výrobu anebo jsou jednoduše příliš drazí. Proto studia v součanosti tolik sází na méně zkušené talenty. Těm se někdy daří (Jurský svět), jindy ne (47 Róninů).