Oscar řadu let uděluje vedle soutěžních kategorií také ty čestné, které dostávají zasloužilí umělci za životní přínos. (Existuje několik typů čestné ceny, ale nebudeme zabývat do podrobností, všechny se počítají jako plnohodnotný Oscar). Do roku 2008 se čestné sošky udělovaly v rámci hlavního ceremoniálu (aktuální ročník jej bude mít 9. 2. 2020), pak se ale Akademie rozhodla čestné ceny rozdávat v rámci samostatného večera (tzv. Governors Awards), zřejmě proto, aby byl čas ocenit víc osobností a dopřát jim delší čas na děkovnou řeč.
Nejvýraznější figurou mezi letošními držiteli je režisér David Lynch. Ten byl do té doby čtyřikrát nominovaný a nikdy neuspěl. Přitom jednoznačně patří mezi nejvýznamější osobnosti filmové historie. Jeho dílo inspirovalo množství dalších filmařů a poměrně běžně užíváme přídavné jméno „lynchovský“, když se snažíme popsat díla s těžko rozklíčovatelným významem, znepokojivými vizuály či mrazivou atmosférou. Do Lynchovy famózní filmografie patří kusy jako Mazací hlava, Modrý samet, Městečko Twin Peaks, Lost Highway nebo Mullholland Drive.
Legendární herečka Geena Davis už Oscara dostala za Thelmu a Louisu, teď má tedy ještě jednoho za celoživotní dílo. Začínala menší rolí v Tootsie, zato v Mouše už měla hlavní ženskou roli. Následovaly filmy jako Beetlejuice, Velké vítězství nebo už zmiňovaná Thelma a Louisa. Aktuálně je k vidění v seriálu GLOW.
Lina Wertmüller je italská scenáristka a režisérka. Na Oscara už byla nominována za snímek Pasqualino Sedmikráska. Vedle něj se podílela na scénáři Bratra Slunce, sestry Luny a natočila řádku dalších, u nás málo známých italských filmů.
Posledním oceněným je Wes Studi, herec z kmene Čerokíů. Pochlubit se může rolemi v Tanci s vlky, Posledním Mohykánovi, The Doors, Nelítostném souboji či Avatarovi.