Filmy se právě k téhle postapokalyptické budoucnosti skutečně měly dopracovat. Superman podlehl tzv. Anti-Life Equation, speciální formuli, skrze kterou dokáže padouch Darkseid kontrolovat mysl libovolných živých bytostí. Jak jí mohl podlehnout? Lois Lane zemřela a to Supermana zlomilo. Lois byla ukryta v Batmanově jeskyni, padouch Darkseid se do ní teleportoval, zavraždil ji a následně dokázal Supermana ovládnout k vlastním účelům.
Proto jsme v hrozivé vizi budoucnosti viděli Zemi v tak špatném stavu, proto je Superman naštvaný na Batmana, protože jej viní ze smrti Lois – byl pověřený její ochranou a selhal. Většina členů Justice League je mrtvá. Přežívají Batman, Flash a poničený Cyborg (zbyla ho jen půlka). Společně přijdou na způsob, jak Flash může pomocí „komického běžeckého pásu“ cestovat časem. Snyder měl vymyšlený koncept, kdy Země musí být ve zhruba stejném místě, jinak by se Flash „netrefil“ a skončil v prázdném vesmíru. Proto existují pouze dvě potenciální okna, do kterých může Flash skočit, aby se dostal do minulosti a varoval Bruce.
Právě výsledek téhle snahy jsme viděli v Batman v Superman, když se Bruceovi zjeví Flash, řekne, že Lois je klíč, že má najít ostatní, a že přišel moc brzy. V tu chvíli Bruce nechápe, co se děje. Když však znovu dospěje do toho samého momentu, ve kterém poslali Flashe do minulosti, všechno mu dojde. Zeptá se Cyborga, do jakého bodu chce Flashe poslat, a pak jej nechá poslat do toho druhého, protože ví, že tentokrát jej pošle do toho pravého. Flash projde časem přesně těsně před moment, než Darkseid zabil Lois, zachrání ji a zvrátí chod událostí.
Tolik pokračování Snyderova příběhu, kterého jsme se v kinech nakonec nikdy nedočkali.
Zdroje: Twitter I, II, Stephen M. Colbert,