O tom, jak zásadně překopaly DC Films Justice League, slýcháme poměrně často. Daleko méně se však mluví o tom, jak zásadně byl překopaný Sebevražedný oddíl. V době premiéry jsme věděli, že studio nechalo film přestříhat najatou společností, aby se stylem víc blížil tomu, jak snímek vykreslovaly trailery. Teď se ale ukazuje, že snímek byl zcela zásadně předělaný nejen z hlediska vyprávění, ale i v rámci širšího zasazení do filmového světa DC.
Režisér David Ayer potvrdil, že v původní verzi filmu byla Enchantress (Cara Delevingne) ovládaná Mateřskou krychlí (jedním z artefaktů, kolem kterých se točí Justice League), velela armádě Paradémonů (místo monster, která se ve filmu nakonec objevila) a Steppenwolf připravoval invazi na Zemi skrz teleportační portály známé jako boom tubes. Právě Steppenwolf měl být finálním padouchem, proti kterému se měl Suicide Squad postavit. Všechno tohle musel Ayer škrtnout, kvůli tomu, jak byl přepracovaný děj Justice League.
V galerii najdete řadu artworků od Christiana Scheurera, které ukazují ranou podobu filmu. U spousty z nich jde jen spekulovat o tom, na co se vlastně díváme, nicméně u úplně prvního obrázku Scheurer potvrdil, že se jedná o ranou podobu Paradémona, vytvořenou pro Suicide Squad. Od toho se můžete odpíchnout při prohlížení dalších artworků, kde jsou paradémoni zjevně také k vidění. Paradémoni vytvoření z vojáků a členů zásahových jednotek, takže vysoce nebezpeční. V některých případech zmutovaní. Pak následují různé pohledy na obří božstvo, u kterého někteří fanoušci spekulují, zda právě tohle není pohled na Steppenwolfa. Nicméně veškeré popisky, které jsou v různým formám artworků dostupné, hovoří pouze o Incubovi (ten se ve filmu skutečně objevil) či jednoduše o „božstvu“. K provázání s Justice League nás vrací znovu až úplně poslední obrázek, kde viditelně Mateřská krychle otevírá boom tube.
Ať už tedy na současnou podobu DCEU říká kdokoliv, cokoliv, jedno je jisté: Podle původních plán měly být jednotlivé filmy daleko provázanější a daleko víc směřovat k jednomu společnému finále. A platilo to i pro Suicide Squad.
Zdroje: David Ayer I, II, III, Geeks Media, Christian Scheurer I, II,