Thanos
Už samotní tvůrci před premiérou připouštěli, že Thanosova minulost je v příběhu osekaná na minimum. Původně se jí chtěli věnovat důkladněji, ale nebyl na ni čas. Pokud chcete, můžete si víc o jeho minulosti přečíst ve starším článku, protože tvůrci o záporákovi leccos prozradili alespoň v rozhovorech. A nebo si můžete počkat na knížku Thanos: Titans Consumed. Není sice kanonická, i tak je ale z jejího popisu patrné, že vycházela z toho, co připravili tvůrci Infinity War. Zájemci se tak dozvědí víc jak o samotném Thanosovi, tak o Gamoře a Nebule, které s ním vyrůstaly.
Proč se vlastně ve filmu snaží získat Kameny nekonečna? Tvůrci v rozhovoru prozradili, že jejich držitel získává moc dost velkou na to, aby dokázal silou vůle kontrolovat celý vesmír. A to přesně chce. Sám věří tomu, že vesmír jeho pevnou ruku potřebuje, a že jedině on jej může zachránit před nevyhnutelnou zkázou. V tomhle je dost podobný Tonymu Starkovi, který se také snaží udělat všechno proto, aby byl neustále připravený na nejhorší
Pokud jde o natáčení, tak Thanosův představitel Josh Brolin ve skutečnosti často nebyl na place a nahrazoval jej nějaký dublér. Většinou zřejmě proto, že měl povinnosti s Deadpoolem 2 (něco podobného stíhalo Benedicta Cumberbatche, který musel být zastupovaný kvůli natáčení projektů Patrick Melrose a The Current War). Často ale u podobně velkých filmů stejně s hereckými kolegy nehrajete, protože scény jsou tak moc trikové, že v nich vůbec žádní živí herci nejsou. Takže ve finále je podstatné, že Brolin Thanosovi propůjčil především svůj hlas. Nicméně Brolinova mimika ve tváři Thanose většinou je. Herec sám byl překvapený, jak moc se drobné nuance jeho výkonu propsaly do finální podoby digitální postavy. A právě kvůli tomuhle technickému kouzlu dokonce upřednostňuje Thanose před Cableem, antagonistou druhého Deadpoola, kterého Josh v poslední době taktéž ztvárnil.