Black Knight: Blíží se představení dalšího Marvel hrdiny?
Napsal: Petr Slavík - (Anarvin), 23.01.2019 20:12
- Recenze filmů
- Poslední komentované
12
ČLÁNEK
| 21.11.2024 20:58
1
ČLÁNEK
| 21.11.2024 07:50
2
ČLÁNEK
| 20.11.2024 17:23
1
ČLÁNEK
| 20.11.2024 15:25
5
ČLÁNEK
| 20.11.2024 15:17
Já upřímně oficiální historii nevěřím nic staršího 200 let a to ze základní pragmatické myšlenky a to že teorie, která má byť jedinou chybu, která nezapadá do konceptu dokazuje pouze, že teorie je chybná. A že těch nezapadajících věcí v oficiální historii je až moc. Pro příklad si prostudujte oficiální historii, možnosti pohybu a reálné tehdejší hranice a kde všude se Napoleon například pohyboval, kde vojensky sloužil a co tam k čertu dle oficiální historie dělal. Věřím více, ale rozhodně ne slepě v neoficiální historii a dokonce už i na západě začínají pomalu přiznávat i velké vědecké autority, že 1000 let mezi lety 700 a 1700, bylo "omylem" více méně vyvařeno z vody.
Důvod proč to zmiňuji je, že to více méně dává smysl proč si jsou tolik podobné všechny pohanské kultury, že před nástupem křesťanství se žilo jinak a taky kvůli tvému středověkému okénku. Já osobně nemám rád předhazování dogmatických domněnek co se dělo před 2000 lety. Jako třeba slavná Acropolys, která v Řecku stojí údajně nepoškozená desítky staletí z materiálu jež se rozpadá během 200 let, ale naléhavá nutnost jeho opravy nastala až na konci 20 století. Nezlobte se na mě, ale když "italští malíři" kreslí pyramidy, jež byli oficiálně objeveny až po jejich smrtí, tak je něco špatně.
V době, kdy bylo toto náboženství aktuální a skutečně se praktikovalo se totiž prakticky nic z něj nezapisovalo a tím pádem se jeho tehdejší skutečná "duchovní" podoba, jakožto ucelená podoba funkční víry bohužel nedochovala (např. na rozdíl od mytologie egyptské či antické). Zůstaly jen (často silně si protiřečící a nepřehledné) fragmetny, které spojovalo to, že měly potenciál bavit lidi a jistou "nadčasovost", která je činila atraktivní i pro středověkou téměř výhradně křesťanskou společnost. To "nezajímavé" (např. každodenní rituály, kompletní pantheon, mýty neobsahující "akční" a poutavý děj, nábožrnský aspekt, apod.), nikdo ze středověku nevyprávěl ani nezapsal, načež to zmizelo v propadlišti času a my tak vlastně můžeme děkovat "středověkým zneuživatelům", že nám zbyly alespoň základy, na kterých se nyní dá stavět. Čili tady se o nějakém "moderním zneužívání" opravdu moc mluvit nedá. A nebo jsou to řeči, které mají už pár set let zpoždění :-)
Co se týká Artušovských legend, tak pro mě mají tu správnou atmosféru Mlhy Avalonu (první část) a to pro změnu nesedne zase tuně jiných lidí. Nicméně soundtrack musí milovat snad každý. Například David Arkenstone - The Dragon's Breath https://www.youtube.com/watch?… a celkově Celtic Cricle.