Bleskovky je rubrika určená kratším zprávám a zajímavostem, které neplní titulní stránky, ale zaslouží si svůj prostor.
Lupičská sci-fi z paralelních světů
Parallel, to je nová sci-fi, kterou přinese Netflix. Film je popisovaný jako lupičská sci-fi, která se odehrává napříč několika paralelními realitami. Muž a žena, kteří se v paralelních světech věnují rozsáhlým zločinný operacím, se znenadání potkají a ohrozí tak svého šéfa. Oba dva se následně snaží utéct svému osudu a probojovávají se napříč různými realitami, ve snaze najít nějakou, ve které mohou oba dva přežít a být spolu. Snímek napsal Ben Ripley, jenž stojí za filmem Zdrojový kód. (Zdroj: The Hollywood Reporter)
Víla nabírá
Malá mořská víla obsadila další roli. Do nespecifikovaného partu byla obsazena Jessica Alexander, prozatím známá prakticky jen z Netflix seriálu Get Even. Zatím nebylo odhaleno, jakou roli dostala. Do hrané adaptaci populárního Disneyho animáku o podmořské princezně Ariel už dříve byli obsazení Halle Bailey jako Ariel, Javier Bardem jako král Triton a Melissa McCarthy jako čarodějnice Ursula. (Zdroj: Deadline)
Critics Choice Awards
Další zajímavé filmové ceny jsou rozdané. Critics Choice Awards patří mezi novinářskými cenami k těm nejproslulejším. Lze je brát jako tip na to, co si z loňského roku doplnit, popřípadě jako jednu z dalších předzvěstí oscarového klání, ke kterému vzhledem k pandemickým podmínkám máme letos daleko méně pevně vytyčenou cestu, než bývá obvyklé. Seznam vítězů je následující:
- Nejlepší film: Země nomádů
- Nejlepší herec v hlavní roli: Chadwick Boseman – Ma Rainey – Matka blues
- Nejlepší herečka v hlavní roli: Carey Mulligan – Nadějná mladá žena
- Nejlepší herec ve vedlejší roli: Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
- Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Maria Bakalova – Borat 2
- Nejlepší mladý herec/herečka: Alan Kim – Minari
- Nejlepší ansámbl: Chicagský tribunál
- Nejlepší režie: Chloé Zhao – Země nomádů
- Nejlepší původní scénář – Emerald Fennell – Nadějná mladá žena
- Nejlepší adaptovaný scénář – Chloé Zhao – Země nomádů
- Nejlepší kamera – Joshua James Richards – Země nomádů
- Nejlepší výprava – Mank
- Nejlepší střih – remíza – Chicagský tribunál, Sound of Metal
- Nejlepší kostýmy – Ma Rainey – Matka blues
- Nejlepší masky – Ma Rainey – Matka blues
- Nejlepší vizuální efekty – Tenet
- Nejlepší komedie – Palm Springs
- Nejlepší cizojazyčný film – Minari
- Nejlepší píseň – Speak Now – One Night in Miami
- Nejlepší hudba – Trent Rezno, Atticus Ross a Jon Batiste – Duše
(Zdroj: Deadline)
Jaký mohl být Bioshock
Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski před lety měl točit filmovou adaptaci populární videohry Bioshock. V té hráč havaroval poblíž podmořské základny, v níž přední mozky vybudovaly utopickou civilizaci. Ta se rozpadla po té, co byl v izolovaném podvodním městě objevený speciální genetický materiál ADAM, jenž dává svým uživatelům nadlidské síly. Hráč prochází zdevastovaným městem, kde na něj útočí nepřátelé pohlcení ADAMem a snaží se najít cestu k záchraně. Hra měla specifickou atmosféru, oslavovanou výtvarnou podobu a byla plná morálních dilemat. Podvodní svět obývaly také osiřelé dívky a hráč je mohl likvidovat (a získávat tak síly) nebo je obtížně chránit. Podle toho bylo možné zažít dva různé konce.
Verbinski v nedávném rozhovoru prozradil, že se spolu se scenáristou Johnem Loganem snažili o to, aby zážitek dvou konců nějak dostali i do filmu. Hra podle něj měla sama o sobě skvělý vypravěčský tah na branku, který se snažili respektovat a stavět hlavně na příběhové části. Zároveň ale byly pro diváky připravené velkolepé audiovizuální scény, jako třeba úvodní havárie letadla. Krom scénáře byly pečlivě rozkreslené i výtvarné návrhy, avšak projekt pohořel na tom, že musel stát 200 milionů dolarů, aby bylo možné vytvořit rozmáchlé prostředí podvodního města, a zároveň příběh nešlo natočit tak, aby byl mládeži přístupný. A takhle drahý mládeži nepřístupný film prostě studio Universal nechtělo zafinancovat a z projektu sešlo. (Zdroj: Collider)
Kevin Hart do další komedie
Kevin Hart (Jumanji: Vítejte v džungli, Poldův švagr) opět spojí síly s režisérem Johnem Hamburgem, který s ním psal komedii Night School. Novinka se jmenuje Me Time (zhruba „Čas na sebe“) a pojednává o otci v domácnosti, který poprvé po letech má chviličku na sebe, když žena s dětmi odjedou pryč. Po letech se spojí s kamarádem, se kterým před lety bývali nejlepší přátelé a začíná divoký víkend, jenž málem zničí jeho život. Komedii uvede Netflix. (Zdroj: The Hollywood Reporter)
Falcon a Winter Soldier
Na závěr se ještě podívejte do galerie, kde na vás čeká sada nových plakátů k minisérii The Falcon and The Winter Soldier.
Foto: Marvel
Zdroje: Collider, The Hollywood Reporter I, II, Deadline I, II