Dwayne Johnson má momentálně v Hollywoodu a v showbyznysu obecně neotřesitelnou pozici. Platí za absolutní superhvězdu, projekty si může vybírat, má možnost diktovat si podmínky, určovat si spolupracovníky a investovat nemalé peníze i mimo filmovou sféru (třeba do tequily Teremana). Logicky oplývá nekonečným zástupem fanoušků a desítkami milionů followerů na sociálních sítích (na Instagramu má v tuto chvíli více než 218 milionů sledujících). Jinými slovy, patří k nejoblíbenějším celebritám na světě a očividně vážně přemýšlí o tom, že by tuto fanouškovskou základnu přeměnil ve voličskou bázi. V rámci propagace seriálu Young Rock totiž Johnson znovu zopakoval, že bude-li cítit podporu, nebrání se kandidatuře na post amerického prezidenta.
"Uvažoval bych o budoucí kandidatuře na prezidenta, pakliže o to budou lidé stát. Myslím to naprosto vážně a rozhodně v tomto směru nekecám. Záleželo by to na lidech... Počkal bych a naslouchal. Měl bych prst na tepu doby a nastražené uši."
- Čtěte také: Nejlepší filmy Dwayna Johnsona
Těžko soudit, jak by si Johnson mohl reálně ve volební kampani vést, jelikož postrádá zejména politickou praxi (v politických institucích a na regionální úrovni), avšak realitní magnát, miliardář a hvězda realitní show The Apprentice Donald Trump taktéž nepatřil ani zdaleka k etablovaným členům Republikánské strany USA a nominaci nakonec získal (těch faktorů bylo v jeho případě celá řada). Johnson samozřejmě má určité vazby na současný establishment, ovšem pořád se jedná spíše o formální vztahy, nikoliv reálnou podporu, která bývá v rámci amerického volebního systému klíčová. Sluší se připomenout, že v roce 1980 vyhrál prezidentské klání Ronald Reagan, relativně úspěšný hollywoodský herec, jenž však v době před kandidaturou zastával osm let post kalifornského guvernéra (1967-1975). Ostatně i sám Johnson naznačil, že pozice guvernéra by jej také lákala, kdyby cítil, že lidé/voliči si to přejí.
Zdroj: USA Today
Foto: HBO